Długa praca nie popłaca – wychodź wcześniej, osiągniesz skuces

28 lutego

Ludzie, którzy pracują krócej osiągają lepsze rezultaty. Zaskakujące? To fakt, który dowiedziony został przez badania. Według nich ilość włożonej pracy wcale nie przekłada się na jej jakość. Wniosek? Lepiej krócej, a efektywniej.

Badania na muzykach

Badania, o których mowa przeprowadzane były na dużej grupie muzyków i polegały na analizie ich ćwiczeń z instrumentami. Następnie podzielono ich na grupy ze względu na poziom prezentowanych umiejętności muzycznych. Badania dowiodły, że najlepsze efekty odnieśli artyści, którzy trenowali intensywnie, ale w krótkich odstępach czasu np. intensywna gra na skrzypcach przez 4 godziny zamiast kilkugodzinnego maratonu. Tajemnicą sukcesu jest…zrobienie sobie przerwy. Najlepsi muzycy po bardzo aktywnie spędzonym czasie, pozwalali sobie na chwile relaksu i regeneracji, co przekładało się na większą jakość ich pracy.

Wnioski dla pracoholików

I po raz kolejny okazuje się, że nasz organizm MUSI się regenerować, by osiągać lepsze wyniki.  Warto zastosować tę zasadę w codziennym życiu, nawet jeśli nie jesteś wirtuozem skrzypiec. Jesteś skazany na 8 godzin pracy biurowej, nie zapomnij o przerwie śniadaniowej – spędź ją na świeżym powietrzu, albo w miłym towarzystwie. Ważne – rozmowy o pracy zakazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018