Za granicę na własną rękę

19 lutego

Szacuje się, że ponad 30% Polaków poleci w tym roku na zagraniczne wakacje nie z biurem podróży, a na własną rękę. Rezerwację noclegów czy biletów samolotowych można sprawnie i bezproblemowo załatwić przez Internet. Czy taka podróż może okazać się spełnieniem marzeń, czy wręcz przeciwnie?

Wolność przede wszystkim

Podczas samodzielnie zorganizowanej wycieczki podróżnik ma poczucie wolności i swobodę decydowania o tym, co akurat ma ochotę robić. Nie musi ciągle biegać za przewodnikiem, lecz sam decyduje co chce zobaczyć i jak dużo czasu na to poświęcić. Chce wylegiwać się cały dzień na plaży – proszę bardzo. Chce zwiedzać przez dwa dni to samo miejsce- żaden problem. Gorzej jest w przypadku, gdy np. nie zna języka, którym akurat w danym kraju posługują się jego mieszkańcy. Podróż taka jest jednak nie dość, że bardziej swobodna, to także często znacznie tańsza od zorganizowanej wycieczki.

Grunt to dobra organizacja

Mając na myśli organizację nie chodzi wcale o rozplanowanie każdej minuty w ciągu dnia, ale o zorganizowanie np. przejazdów czy noclegów w obcym kraju czy zapoznanie się z atrakcjami jakie kraj oferuje, a które ewentualnie chcemy zobaczyć. Ponadto dobrze byłoby także poznać chociaż w niewielkim stopniu kulturę czy obyczaje panujące w danym kraju, bo nie będzie przy nas przewodnika, podpowiadającego jak wypada się zachować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018