Lepiej pracuje się wśród ludzi

4 marca

Praca zdalna, z domu ma swoje zalety. Kto nie chciałby pracować, odpowiadać na maile z ciepłego łóżka. Jednak praca wśród ludzi sprawia, że lepiej ją wykonujemy. Nie chodzi tu tylko o zwykłe biura. Nawet siedząc w kawiarni pracujemy efektywniej.

Społeczna ocena ważna nawet dla indywidualistów

Badania dowodzą, że pracując w domu trudniej nam się skupić. To kusi telewizor, to stos prania albo niepomalowane ściany. Dlatego, by lepiej i szybciej wykonywać swoją pracę swoje mobilne biuro warto przenieść w miejsca publiczne. Coraz więcej osób pracuje w kawiarniach, przedziałach kolejowych, poczekalniach. Wciąż zależy nam na społecznej opinii, obcy ludzie widzą, że pracujemy i mamy z tego satysfakcję. Zwłaszcza, że obca osoba nie podejdzie i nie będzie nam przeszkadzać. Ale jej obecność działa. O to chodzi.

Coworking – czy to ma przyszłość?

Z tego też powodu w dużych miastach coraz częściej powstają biura coworkingowe – miejsca z biurkiem do wynajęcia. Freelancer wynajmuje takowe, siada przy nim i pracuje. A obok niego kilkanaście innych, obcych osób. Do tego ładne zadbane wnętrze, kawiarka i podbudowana samoocena. Pracując w takich miejscach zachowujemy się trochę jak aktorzy, budujemy wizerunek poprzez laptop określonej firmy czy obłożenie się prasą branżową w obcym języku. Mało tego, mamy sporo widzów. A to motywuje nas do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018