Oświetlenie sklepu jubilerskiego

7 czerwca

Każda kobieta lubi wyglądać elegancko i modnie, co gwarantuje jej klasyczna, dobrze dobrana biżuteria. Najlepsze salony jubilerskie kusza nas ogromnym wyborem kamieni szlachetnych, pereł, diamentów, wyrobów ze złota i srebra. Opisywane produkty przyciągają klientów swoim blaskiem, a odpowiedni sposób ich ekspozycji wzmacnia wrażenia estetyczne. Projektując salon uwagę należy zwrócić nie tylko na wystrój, ale także na wybór odpowiedniego oświetlenia, w którym wszystkie błyskotki prezentują się jeszcze korzystniej.

 Oświetlenie ogólne

Już od progu salonu klient powinien czuć, że znajduje się w prestiżowym miejscu. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sklepu z biżuterią jest jego oświetlenie. Projektanci starają stworzyć się przestrzeń, która wyróżni nas na tle konkurencji i zbuduje pozytywny wizerunek w oczach odwiedzających. Oprócz profesjonalnego oświetlenia gablot z produktami warto zainwestować w dobrze dobrane oświetlenie ogólne. Lampy wiszące Cleoni dostępne w różnych wzorach i kolorach będą tutaj dobrym rozwiązaniem. Proste w swej budowie, nie będą rozpraszać klienta i odciągać jego uwagi od ekspozycji w gablotach. Barwa światła, padająca na sklep z góry powinna mieć ciepłą barwę, co pomoże stworzyć odpowiedni klimat.

Oświetlenie gabloty

Oświetlana biżuteria powinna błyszczeć, ale nigdy oślepiać swoim blaskiem. Ekspozycje w większości są zabezpieczone specjalnymi szybami i konieczne jest stosowanie światła wewnętrznego. W większości przypadków stosuje się świetlówki fluorescencyjne, oświetlające biżuterię od tyłu oraz od góry, dzięki czemu nie tworzą się cienie, a światło nie oślepia klientów. Można rozważyć też zamontowanie dodatkowych diod z przodu, które punktowo podświetlą produkty. Barwa stosowanego światła musi być biała, a jego natężenie powinno być odpowiednio dobrane i nie zmieniać perspektywy, gdy osoba nachyla się nad gablotą.

Oświetlenie witryny

Witryna stanowi zapowiedź tego co możemy znaleźć w sklepie i często decyduje o tym, czy wejdziemy do środka. Obowiązkowym elementem o który należy zadbać jest prawidłowe oświetlenie tego miejsca. Przy projekcie należy mieć na uwodzę ilość światła, które pada z zewnątrz. Wystawa najlepiej będzie wyglądać na ciemnym tle, cofnięta nieco w głąb półek, tak aby nie padało na nią bezpośrednio światło słoneczne. Barwę światła dobieramy odpowiednio do prezentowanej biżuterii. Inaczej należy oświetlić złoto i srebro, a inaczej kamienie szlachetne. Im cieplejszy jest kolor kosztowności, tym jaśniejsza powinna być wiązka światła.

Artykuł powstał przy współpracy z lampy-cleoni.pl – cleoni lampy, cleoni oświetlenie, kinkiet cleoni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018