Pięć rytuałów tybetańskich – źródło młodości

11 marca

Każdy człowiek chce żyć długo, ale prawdopodobnie żaden nie chce być stary. Istnieje jednak zestaw prostych ćwiczeń, które pozwolą Ci na długo cieszyć się witalnością, zdrowiem i młodym wyglądem. Są to rytuały tybetańskie.

Garść historii

Kilkadziesiąt lat temu Peter Kedler, autor książki pt. „Źródło wiecznej młodości”, spotkał w parku pewnego starca. Mężczyzna opowiedział mu, mogłoby się wydawać, niewiarygodną historię mnichów, którzy przestali się starzeć. Przed laty udał się do Indii w poszukiwaniu klasztoru, w którym miał posiąść tajemniczą wiedzę na temat odmładzania. Na miejscu dowiedział się o rytuałach, czyli zestawie pięciu ćwiczeń, będących tarczą przeciwstarzeniową. Wszystko skrupulatnie zanotował i zaczął codziennie praktykować. Jak twierdzi, z Indii wrócił o trzydzieści lat młodszy.

Jakim „cudem”?

Trudno dociec, czy historia przytoczona przez Petera Keldera jest prawdziwa, ale doświadczenia osób ćwiczących rytuały od lat udowadniają, że warto. Badania naukowe potwierdzają, że ciało człowieka otoczone jest niewidzialnym polem magnetycznym – aurą. Jest ono skupione wokół siedmiu gruczołów w układzie hormonalnym. Jeśli energia zwalnia swe obroty, organizm rozpoczyna proces starzenia. Zadaniem rytuałów tybetańskich jest utrzymanie prawidłowego przepływu energii w ludzkim ciele, co wpływa korzystnie na naszą skórę, włosy (niektórzy uważają, że ich czupryna przestała siwieć!), postawę, samopoczucie, oraz wszystkie narządy wewnętrzne. Co więcej, rytuały pomagają uwolnić się od nałogu palenia. Warto więc sięgnąć po wyżej wspomnianą książkę Keldera i na własnym ciele sprawdzić działanie tychże cudownie odmładzających ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018