A gdyby tak na rolki?

pic11
9 maja

Każda dyscyplina sportowa może być świetna zabawą i przynosi korzyści pod warunkiem racjonalnego przygotowania oraz odpowiednich umiejętności trenującego. Ze względu na zalety warto spojrzeć przychylnym okiem na… jazdę na rolkach!

Smak dzieciństwa?

Chociaż rolki kojarzą się z totalną beztroską wcale nie są najłatwiejszą formą aktywności – wymagają równowagi i koordynacji ruchowej, precyzji ruchu, co dla niektórych jest nie byle jakim wyzwaniem. Umiejętności nabywane podczas nauki jazdy można śmiało wykorzystać w życiu codziennym, ponieważ nowe ruchowe działania usprawniają pracę mózgu, wpływają dobroczynnie na pamięć i zdolność koncentracji. Prawda, że to zachęca? Dodatkowo jazda na rolkach angażuje wiele mięśni organizmu – takich jak mięśnie pośladkowe(coś dla pań) , mięśnie obręczy barkowej (coś dla panów)oraz mięśnie brzucha, nóg i grzbietu.

Bezpiecznie na rolkach

Kask, ochraniacze i jazda po odpowiednio szerokich trasach mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Niebagatelną rolę odgrywa też używany sprzęt, gdyż niewłaściwie dobrany może skutecznie odstraszyć. Zaleca się, by stopniowo przyzwyczajać się do rolek – można przez kilka dni zakładać je w domu, przy przyzwyczajać stopę, ćwiczyć postawę. Ponadto podobno jazda na rolkach jest dla człowieka ruchem naturalnym, więc czemu nie spróbować?

Web Spectrum 2017