A gdyby tak na rolki?

9 maja

Każda dyscyplina sportowa może być świetna zabawą i przynosi korzyści pod warunkiem racjonalnego przygotowania oraz odpowiednich umiejętności trenującego. Ze względu na zalety warto spojrzeć przychylnym okiem na… jazdę na rolkach!

Smak dzieciństwa?

Chociaż rolki kojarzą się z totalną beztroską wcale nie są najłatwiejszą formą aktywności – wymagają równowagi i koordynacji ruchowej, precyzji ruchu, co dla niektórych jest nie byle jakim wyzwaniem. Umiejętności nabywane podczas nauki jazdy można śmiało wykorzystać w życiu codziennym, ponieważ nowe ruchowe działania usprawniają pracę mózgu, wpływają dobroczynnie na pamięć i zdolność koncentracji. Prawda, że to zachęca? Dodatkowo jazda na rolkach angażuje wiele mięśni organizmu – takich jak mięśnie pośladkowe(coś dla pań) , mięśnie obręczy barkowej (coś dla panów)oraz mięśnie brzucha, nóg i grzbietu.

Bezpiecznie na rolkach

Kask, ochraniacze i jazda po odpowiednio szerokich trasach mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Niebagatelną rolę odgrywa też używany sprzęt, gdyż niewłaściwie dobrany może skutecznie odstraszyć. Zaleca się, by stopniowo przyzwyczajać się do rolek – można przez kilka dni zakładać je w domu, przy przyzwyczajać stopę, ćwiczyć postawę. Ponadto podobno jazda na rolkach jest dla człowieka ruchem naturalnym, więc czemu nie spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Web Spectrum 2018